У договорі про надання послуг з охорони важливо все

24.05.2016

У сучасному світі послуги охоронних підприємств досить актуальні. Люди прагнуть максимально захистити своє життя, життя близьких, діяльність компанії, об'єкт, інформацію і т. д.

папаапЩо потрібно знати і на що варто звертати увагу, при укладанні договору на надання охоронних послуг нам розповів начальник договірного відділу компанії «Явір-2000» - Лісний Максим Миколайович.

- Максим Миколайович, як чинне законодавство України визначає договір про надання послуг з охорони? Що таке договір на охорону об'єкта - просто формалізований документ, написаний за шаблоном, і єдине місце в його тексті, куди слід подивитися під час підписання, - це вартість послуг?

- Юридичним терміном договір охорони - це документ (угода), який регламентує правові відносини між суб'єктом охоронної діяльності і тією особою, якій ці послуги надаються. За договором охорони, суб'єкт охоронної діяльності зобов'язується забезпечити недоторканність особи чи майна, які охороняються. Власник такого майна або особа, яку охороняють, зобов'язані виконувати передбачені договором правила особистої та майнової безпеки і щомісячно сплачувати охоронцю встановлену плату.

Вартість? Так. Це важливий момент у договорі, але існує ще маса умов і обов'язків, які обговорюються і узгоджуються обома сторонами.

- Будь-який договір має свої обов'язки. Одна справа - контракт на поставку товару, і зовсім інше - фізичний захист підприємства. Які є нюанси в питаннях безпеки, що неодмінно потрібно враховувати при укладенні договору на охорону об'єкта? Чи має даний договір будь-які суттєві особливості?

- При укладанні договору на послуги охорони необхідно враховувати ряд моментів, серед яких можу виділити основні:

  1. Наявність у замовника права володіння або користування об'єктом охорони на законних підставах.
  2. Особливості об'єкта охорони.

- Охороняти можна все? Чи обмежує Закон сферу діяльності приватних охоронних організацій?

- Так, обмежує. Існує перелік об'єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна (незалежно від цільового призначення) яких здійснюється тільки органами поліції охорони на договірних засадах (постанова КМУ № 937 від 11.11.2015 року).

- Чи може користувач або орендар майна бути замовником охоронної послуги?

- Звичайно. З такою категорією клієнтів можливо укласти договір на послуги охорони.

- Які документи законодавство України зобов'язує замовника послуг з охорони майна надати суб'єкту охоронної діяльності?

- Найголовніше - це документи, які підтверджують наявність у замовника права володіння або користування об'єктом охорони на законних підставах.

Крім того, бажано перевірити благонадійність замовника, для чого необхідно вивчити деякі реєстраційні та бухгалтерські документи замовника.

- Максим Миколайович, припустимо, людина зацікавлена ??отримати охоронні послуги, але правовстановлюючих документів на майно у нього немає, як тоді бути?

- Чинне законодавство України, яке регулює сферу охорони, забороняє укладати договори за відсутності у замовника права володіння або користування об'єктом охорони на законних підставах.

вавіавіа- З чого починається підготовка тексту договору про надання охоронних послуг?

- З вивчення документів, зазначених вище. Потім ми ретельно аналізуємо побажання клієнта і вивчаємо особливості об'єкта.

- Які розділи містить договір про надання охоронних послуг в обов'язковому порядку?

- Як і будь-який господарський договір, договір на надання охоронних послуг має містити предмет, ціну та строк договору. Крім того, для даного виду договору чинним законодавством передбачено визначення умов відшкодування суб'єктом охоронної діяльності збитків, завданих внаслідок неналежного виконання ним своїх обов'язків.

Всі інші умови договору узгоджуються сторонами.

- Що є найголовнішим, приймаючи на себе зобов'язання щодо забезпечення збереження матеріальних цінностей?

- Сумлінне та належне виконання обома сторонами умов підписаного договору.

- Максим Миколайович, які дії повинен здійснити суб'єкт охоронної діяльності в разі викрадення майна, що охороняється?

- Основні вимоги передбачені Законом України «Про охоронну діяльність», а саме: персонал охорони зобов'язаний припиняти правопорушення проти власності, фізичних осіб, порушення режиму роботи суб'єктів охорони; негайно повідомляти відповідні правоохоронні органи про вчинення протиправних дій.

- Що повинен надати замовник охоронних послуг в обґрунтування розміру завданого збитку при розкраданні і т. д.?

- Як правило, розмір збитку замовник-суб'єкт господарської діяльності обґрунтовує даними бухгалтерського обліку, а замовник-фізична особа - документами, які підтверджують витрати на придбання викраденого майна.

Це далеко не всі можливі варіанти, оскільки кожен випадок заподіяння шкоди замовнику індивідуальний. Потрібно враховувати вимоги чинного законодавства та умови договору.

- Що робить охоронне підприємство при вирішенні питання про стягнення з замовника заборгованості за надані охоронні послуги?

- Кожен випадок наявності заборгованості з оплати охоронних послуг ми намагаємося об'єктивно оцінювати. При необхідності, йдемо на деякі поступки замовникові, який зазнає фінансових труднощів.

 Крайні заходи, такі як примусове стягнення заборгованості в судовому порядку ми застосовуємо в крайньому випадку, коли рішення спору мирним шляхом не представляється можливим.

- Максим Миколайович, чи вправі приватне охоронне підприємство страхувати ризики пов'язані з розкраданням прийнятого під охорону майна?

- Звичайно. І ми це робимо.


Переглядів: 500

Повернутись до списку

   




СУПЕРПРОПОЗИЦІЯ: Охоронна сигналізація від 1 грн.!

Акційні комплекти охоронної сигналізації!

Обери охорону сам!